فهرست مطالب

در دنیای امروز که همه‌چیز به نحوی وابسته به تکنولوژی و گا‌ها اینترنت است، ضرورت استفاده از ابزارهای فضای آنلاین برای هر کسب و کاری ضروری است.

فرض کنید فردی به دنبال خرید یا اجاره ملک بوده و بودجه محدودی هم برای این کار مد نظر گرفته باشد. همچنین بسیاری از افراد به دلیل نداشتن فرصت زیاد مجبور هستند زمان کمتری را برای جستجوی خیابان به خیابان بگذارند و در نهایت ملکی را انتخاب کنند که چندان باب میلشان نیست.

اگر در این میان فضایی باشد که بتوان در آن به جست‌وجوی ملک موردنظر به ‌دور از هیاهوی موجود در شهر و ترافیک گشت قاعدتاً انتخاب‌های بهتری می‌توان انجام داد.

همان‌طور که می‌دانید امروزه استفاده از تکنولوژی در همه ابعاد زندگی انسان‌ها ورود پیداکرده و افراد برای خرید هر چیزی ابتدا در مورد آن در اینترنت تحقیق می‌کنند. این جست‌ و جو تنها به جست‌ و جو در مورد خرید وسیله ختم نمی‌شود و افراد امروزه برای خرید ماشین، ملک و … نیز ابتدا در مورد آن تحقیق می‌کنند.

در اینجاست که لزوم استفاده از وب‌سایت برای مشاوران املاک معنا می‌یابد.

مزایای داشتن سایت اختصاصی برای گسترش کسب و کار مشاوران املاک

سایت‌های اینترنتی دسترسی افراد را به املاک موجود ساده‌تر می‌کنند. بسیاری از مشاوران املاک با مراجعه به سایت‌هایی که مربوط به درج آگهی است، فایل فروش املاک خود را درون این سایت‌ها قرار می‌دهند.

هر چند ممکن است مشتریان زیادی را از این طریق به دست آورند، اما داشتن سایت اختصاصی مزیت‌های فراوانی دارد که مهمترین آن برندسازی و دسترسی ساده‌تر به املاک است.

استفاده از سایت‌های املاک این امکان را به مشتری می‌دهد تا در هر ساعتی از شبانه‌روز به جست‌وجوی ملک موردنظر همان گروه مشاوره املاک بپردازند و همچنین از شر ترافیک راحت شوند. در صورتی که ملک مورد پسند واقع شد، با هماهنگی می‌توان به گروه مشاوره املاک مد نظر مراجعه کرد.

یکی از مزایای داشتن وب‌سایت برای مشاوران املاک این است که می‌توانند اطلاعات ملک موردنظر از قبیل محدوده، متراژ، امکانات موجود در ملک (آسانسور، پارکینگ و انباری و …) و سال ساخت را برای هر ملک مشخص کنند.

همچنین می‌توان تصاویری از ملک موردنظر در سایت قرار داد و با آن نظر خریدار را جلب کرد.

از دیگر مزایایی که وجود دارد امکان بارگذاری نقشه ملک در گوگل مپ برای دسترسی آسان است که با توجه به اپلیکیشن هایی که امروزه مورد استفاده عموم قرار دارد، می‌توان به‌راحتی آدرس موردنظر را در چند دقیقه به دست آورد.

حتی اگر ملک موردنظر، در کوچه‌پس‌کوچه‌های منطقه‌ای باشد که برای خریدار ناآشناست دسترسی به آن ساده خواهد بود.

در واقع سایت‌های املاک امکان نمایش هزاران فایل مسکن را در هر ثانیه برای هزاران فرد با سلیقه و بودجه‌ای متفاوت فراهم می‌کند.

فکر می‌کنید یک مجموعه در روز به چند نفر می‌تواند مشاوره دهد؟

برای مثال از زمانی که فردی وارد یک بنگاه مشاوره املاک می‌شود و با توجه به بودجه خود درخواست مشاوره می‌کند تا زمانی که مشاور موردنظر چند فایل را پیدا کند و مشخصات ملک را برای فرد توضیح دهد چقدر زمان صرف می‌شود؟

حال فکر کنید مشاوری باید که در یک‌زمان به هزاران نفر در هزاران نقطه فایل معرفی کند. این نوع جست‌وجو به نظر شما جذاب نیست؟

اینجاست که معنای واقعی تکنولوژی در این نوع کسب و کار را می‌توان دریافت.

استفاده از وب‌سایت این امکان را به خریدار می‌دهد تا جست‌وجوی خود را بر اساس پارامترهای مختلفی از قبیل متراژ، منطقه سکونت، سال ساخت و ارزش ملک فیلتر کند که خود موجب صرف جویی فراوان در زمان می‌شود.

از تفاوت‌های اساسی بین سایت‌های آنلاین و روش‌های سنتی در بحث املاک میزان گسترده بودن اطلاعات موجود در یک سایت در مقایسه با یک بنگاه است. همان‌طور که می‌دانید در یک بنگاه ارائه اطلاعات تمامی فایل‌های موجود برای فروش و رهن و اجاره امکان پذیر نیست و تا رسیدن به سلیقه مشتری زمان می برد.

این در حالی است که در سایت های اینترنتی املاک که مربوط به یک گروه مشاوره املاک یا یک بنگاه خاص است، متقاضی خرید یا اجاره ملک مسکونی یا تجاری، می تواند بر اساس نیاز خود به آنچه که مد نظر دارد دسترسی داشته و اطلاعات جامعی را در مورد آن مطالعه نماید.

از دیگر مزیت‌های استفاده از وب‌سایت‌های املاک این است شما با یک جست‌وجوی ساده حدود قیمت برای ملک‌ها و محله‌های مشابه را به دست می‌آورید و می‌توانید جست‌وجوی خود را بر اساس موجودی و قیمت‌های به‌دست‌آمده هدفمند کنید.

راه‌اندازی سایت ابتدای کار است

اگر تصمیم به راه اندازی وبسایت برای گروه مشاوره املاک خود گرفته‌اید، به شما تبریک می گوییم. با این کار هم به مشتریان بیشتری می رسید و هم برای وقت و نظر مشتری ارزش بیشتری قائل خواهید شد.

در حال حاضر نسل جوانی که از بچگی با رایانه بزرگ شده است، به سن خرید و اجاره مسکن رسیده است. مطمئنا این نسل ترجیح می دهند از یک وبسایت حرفه ای اطلاعات ملک مد نظر را پیدا کنند تا با جستجو در فایل های کاغذی!

با این حال راه اندازی یک سایت مشاوره املاک، تازه ابتدای کار است. باید به موارد مختلفی توجه کنید تا کسب و کار نیمه دیجیتال خود را رشد و گسترش دهید.

همواره سایتی موفق‌تر است که در نتایج بالای موتورهای جست‌وجو قرار بگیرد و همچنین اطلاعات کامل و جامعی درباره املاک به کاربر ارائه دهد.

بسیاری از سایت‌ها هستند که علاوه بر معرفی املاک مقالاتی نیز درباره بازار مسکن ارائه می‌دهند و به‌نوعی کاربران را ترغیب به استفاده از آن سایت می‌کنند. این کار همچنین موجب بهبود رتبه سایت موردنظر و در بلندمدت موجب اطمینان بیشتر کاربران به آن می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید روش‌های تبلیغ در فضای آنلاین بسیار بیشتر و متنوع‌تر است و می‌توان با هزینه‌های کمتر مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کرد. افزایش تعداد مشتریان از قشرهای مختلف و در نقاط مختلف می‌تواند منجر بهبود کسب و کار موردنظر شود.

بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌های املاک، کارهای هوشمندانه‌ای برای جذب کاربر انجام می‌دهند. برای مثال اطلاعات مشتریان خود را ذخیره می‌کنند و با توجه به نوع جست‌وجوی آن‌ها در زمان مراجعه به وب‌سایت، مواردی را که فکر می‌کنند برای فرد گزینه مناسبی است را به او ایمیل می زنند.

این کار موجب افزایش نرخ بازگشت کاربر به سایت و درنتیجه بهبود رتبه آن می‌شود.

پس داشتن یک وب‌سایت برای یک مشاور املاک یک مزیت رقابتی محسوب می‌شود و به همان میزان هم دور شدن از این فضا می‌تواند به کسب و کار فرد لطمه وارد کند.

نتیجه‌گیری

طی سال‌های اخیر بازار ملک و مشاوره آن نیز مانند هر کسب و کار دیگری دستخوش تغییرات اساسی شده و به نحوی از بستر سنتی فاصله گرفته و به فضای آنلاین قدم گذاشته است. چنانچه می‌بینیم که روزبه‌روز بر تعداد سایت‌های مشاوره املاک و اپلیکیشن های خریدوفروش ملک اضافه می‌شود که هرکدام امکانات خاص خود را دارند ولی درنهایت به یک هدف ختم می‌شوند.

همچنین با در نظر گرفتن مزیت‌هایی که سایت‌های آنلاین املاک برای کاربران فراهم می‌کنند استفاده از این سرویس‌ها می‌تواند تأثیر فراوانی در کاهش هدر رفت وقت، انرژی و هزینه‌های ناشی از رفت‌وآمد شود و باعث می‌شود مشتری در مدت‌زمان کمتر و با صرف انرژی کمتر ملک موردنظر خود را برای رهن یا خرید بیابد.

پس اگر مشاور املاک هستید و می خواهید از این قافله عقب نمانید، بهتر است تا دیر نشده شما هم همانند بسیاری از مشاوران املاک دیگر، به فکر راه اندازی سایت باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x